جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63261
  تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 13:27
  تعداد بازدید : 307

  بازرس انجمن حمایت از زندانیان در گفت‌وگو با فارس:

  پرداخت تنها ۳۰ هزار تومان در ماه به خانواده زندانیان نیازمند/ حدود ۷۰ درصد خانواده های زندانیان با مشکلات مالی مواجه اند

  بازرس انجمن حمایت از زندانیان گفت: متأسفانه حمایت از خانواده زندانیان نیازمند از سوی انجمن چندان مناسب نیست و تنها ۳۰ هزار تومان در ماه به خانواده زندانیان نیازمند پرداخت می شود.

  محمود سالارکیا در گفت وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص وضعیت فعلی انجمن حمایت از زندانیان گفت: این انجمن از حدود 60 سال قبل تأسیس شده است و بنا بر این بود که به واسطه این انجمن حمایت های مادی و معنوی از خانواده های زندانیان نیازمند صورت گیرد اما متأسفانه این اتفاق آن چنان که باید صورت نگرفت.

  وی با اشاره به اینکه پیش بینی شده بود تا پایان برنامه سوم صد در صد خانواده زندانیان نیازمند تحت پوشش این انجمن قرار بگیرد افزود: متأسفانه این اتفاق نیفتاد و الان هم که به پایان برنامه پنجم رسیده ایم هنوز نتوانستیم حتی یک چهارم این جمعیت را تحت پوشش قرار دهیم.

  سالارکیا با تأکید بر اینکه امروز جمعیت کیفری ما بیشتر از پیش شده است گفت: با توجه به افزایش جمعیت کیفری باید هزینه بیشتری هم صورت گیرد ما برای هر زندانی مبلغ بالایی را هزینه می کنیم اما در مقابل به خانواده های آنها توجه خاصی نمی شود.

  معاون سابق دادستان تهران تصریح کرد: ما به خانواده های زندانیان نیازمند تنها ماهی 30 هزار تومان پرداخت می کنیم و به جای اینکه ما به آنها مراجعه کنیم و گره از مشکلاتشان باز کنیم آنها پیشمان می آیند.

  سالارکیا ادامه داد: برای رفع این مشکلات باید ابتدا ساختار انجمن و اساسنامه آن را تغییر دهیم اگر ما به طور متوسط جمعیت کیفری را 200 هزار نفر در نظر بگیریم از این جمعیت 70 درصد خانواده ها نیازمند هستند به عبارتی ما نزدیک به 140 هزار خانواده زندانی نیازمند داریم.

  بازرس انجمن حمایت از زندانیان خاطرنشان کرد: تحت پوشش گرفتن خانواده زندانیان نیازمند فقط در بُعد مادی خلاصه نمی شود. وقتی یک فرزند زندانی در مدرسه تحصیل می کند اگر والدین هم شاگردی او بفهمد که پدر و مادر این کودک زندانی است قطعاً فرزندشان را از ارتباط با آن کودک منع می کنند و این طرد شدن رفته رفته باعث ترک تحصیل کودک می شود به همین جهت باید به ابعاد دیگر حمایت از خانواده زندانی هم توجه کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28591928
اکنون :
90