جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38287
  تاریخ انتشار : 26 آبان 1392 15:18
  تعداد بازدید : 559

  در نشست امروز کمیسیون قضائی و حقوقی:

  طرح تدوین اختیارات وزیر دادگستری بررسی شد

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی از بررسی طرح تدوین اختیارات وزیر دادگستری در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.

  طرح تدوین اختیارات وزیر دادگستری بررسی شد

  ابوالفضل ابوترابی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزئیات نشست امروز یکشنبه (26 آبان) کمیسیون قضائی و حقوقی، از حضور تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد و گفت: امروز اعضای این کمیسیون با حضور تویسرکانی به ادامه بررسی طرح کاداستر پرداختند و سپس طرح تدوین اختیارات وزیر دادگستری مورد بررسی قرار گرفت.

  نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح تدوین اختیارات وزیر دادگستری موضوع اصل 160 قانون اساسی است و اعضای کمیسیون نیز بر روی کلیات این طرح بحث کردند ولی به دلیل اختلاف نظرها و گستردگی مباحث، نتیجه گیری در مورد طرح مذکور به آینده موکول شد.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: وزیر دادگستری با وجود اینکه در قانون اساسی جایگاهی برای آن تعریف شده ولی هنوز هیچ اختیارات و مسئولیتی ندارد و در این طرح برای اولین بار قرار است وظایف و مسئولیت‌هایی به وزیر دادگستری واگذار شود.

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وزیر دادگستری تحت نظر سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه است ولی حیطه اختیارات مشخصی ندارد و طرح تدوین اختیارات وزیر دادگستری قصد خاتمه دادن به این مسئله را دارد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28198981
اکنون :
53