جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38266
  تاریخ انتشار : 26 آبان 1392 13:12
  تعداد بازدید : 341

  درخواست گزارشگر سازمان ملل برای بهبود وضعیت حقوق بشر در کره شمالی

  گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص حقوق بشر کره شمالی در یک کنفرانس خبری تاکید کرد که رسیدگی به حقوق بشر برای برقراری عدالت و صلح در شبه جزیره کره یک امر حیاتی است.

  hurriyet2.jpgبه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرزوقی داروسمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل در سئول پایتخت کره جنوبی به خبرنگاران گفت: مردمی که در جمهوری خلق کره از نقض حقوق بشر رنج می‌برند نیازمند توجه فوری هستند.

  وی در این کنفرانس خبری یادآور شد که بر اساس یافته‌های کمیسیون تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل این کشور از نقض گسترده و نظام‌مند حقوق بشر رنج می‌برد که نشان‌دهنده لزوم تلاش بیشتر برای ارتقاء حقوق بشر در کره شمالی است.

  این کمیسیون که از سه عضو، از جمله داروسمان تشکیل شده است اعلام کرد که از ماه مارس تاکنون موارد متعددی از نقض حقوق بشر را به ثبت رسانده است که می‌تواند جزو جنایات علیه بشریت محسوب شود و عاملان آن باید هرچه فوری مسوول دانسته شوند.

  وی ادامه داد: مسئله نگران‌کننده این است که ما چه کاری می‌توانیم با یافته‌های نهایی این کمیسیون انجام دهیم. واضح است که مسوول دانستن عاملان نقض حقوق بشر در کره شمالی با دولت این کشور ارتباط مستقیم دارد؛ در حالیکه مقامات تاکنون از همکاری با این کمیسیون‌ سر باز زده‌اند.

  بر اساس گزارش پایگاه خبری سازمان ملل، این گزارشگر که از اوت 2010 تاکنون در این سمت فعالیت می‌کند به سئول سفر کرده است تا بتواند با اعضای جامعه مدنی و برخی از مردم کره شمالی که از کشور خود گریخته‌اند ملاقات و شرایط این کشور را بهتر بررسی کند.

  وی در پایان متذکر شد: تا زمانی‌که نگرانی‌ها در مورد کره‌ شمالی برطرف نشود، وضعیت حقوق بشر مردم شبه جزیره کره بهبود نخواهد یافت.

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28618699
اکنون :
32