جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 186272
  تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 13:56
  تعداد بازدید : 504

  کشتارهای فراقانونی در کنیا صدای حقوق بشری ها را درآورد

  وکیل حقوق بشری کنیایی که گفته می شود در جریان کشتارهای فراقانونی به دست پلیس کشته شده است، به خاک سپرده شد و همزمان درخواست هایی برای استعفای مقام های ارشد به دلیل کشتارهای فراقانونی مرتبط با پلیس مطرح شد.

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ویلی کیمانی، وکیل حقوق بشری و راننده او شنبه در زادگاه های خودشان به خاک سپرده شدند. آنها جزو سه فردی هستند که گمان می رود به دست پلیس کشته شده باشند. این افراد در تاریخ 23 ژوئن ربوده شدند و اجساد آنها یک هفته پیش از رودخانه بیرون کشیده شد.

  چهار افسر پلیس کنیایی با اتهامات قتل مرتبط با این سه مقتول روبرو هستند. فرد سوم هم یک راننده تاکسی بوده است که تلاش داشته با کمک ویلی کیمانی، وکیل حقوق بشری از یک پلیس که به او تیراندازی کرده بود، شکایت کند.

  ایساک اوکرو، رئیس کانون وکلای کنیا خواستار استعفای وزیر کشور و رئیس پلیس این کشور شرق آفریقا شده است. در همین حال پل میوته، از وکلای سرشناس و عضو سابق پارلمان کنیا گفت: چه چیزی باعث اعدام های فراقانونی می شود؟ فساد عامل آن است. اگر با این مسائل برخورد کنیم، چنین چیزهایی تکرار نمی شود. اگر پارلمان و قوه اجرایی ما مملو از فساد باشد، نمی توان با فساد در دادگاه یا پلیس مبارزه کرد و به آن خاتمه داد.

  ویلی کیمانی به عنوان وکیل هیات بین المللی دادگستری که گروه حقوق بشری مستقر در آمریکاست، کار می کرد. این کشتارها چند روز اعتراضات مسالمت آمیز را در پی داشت و وکلای کنیایی خواستار پایان یافتن کشتارهای فرا قانونی شده اند؛ کشتارهایی که گروه های حقوق بشر از آن به عنوان امری فراگیر یاد می کنند. به نشانه اعتراض، وکلا جلسات دادگاه را تحریم کرده اند مگر در موارد اضطراری.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
56