جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 186263
  تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 13:40
  تعداد بازدید : 591

  عضو کمیسیون اصل 90 مجلس:

  جمع شدن بساط حقوق های میلیونی در گرو تعامل و همراهی قوای سه گانه است

  دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: جمع شدن بساط انحصار، ویژه خواری و حقوق های میلیونی در گرو تعامل و همراهی قوای سه گانه است.

  ولی داداشی در گفت وگو با ایسنا، گفت: تا مادامی که راه کارهای قانونی و غیرقانونی منافذ رانت و ویژه خواری را برای متخلفان نظام باز نگه می دارد، نمی توان ادعای مبارزه با اشرافی گری را داشت.

  نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه تا زمانی که روحیه اشرافی گری در مسئولان و خانواده آنان مهار نشود نمی توان سیاست های عالی نظام در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد مقاومتی را به درستی تحقق داد، گفت: تا کارگزاران نظام در قوای مجریه، قضاییه و مقننه موضوع مبارزه با اشرافی گری را از خود شروع نکنند و با تساهل و تسامح با رانت خواران، ویژه خواران و سوءاستفاده گران از بیت المال برخورد شود، نمی توان منادی تحقق آرمان های عالی نظام در حوزه های اقتصادی و سیاسی بود.

  وی برخورد ریشه ای با تخلفات حقوق و دستمزد را نیازمند تعامل و همکاری قوای سه گانه دانست و اظهار کرد: باید به صورت ریشه ای با پدیده حقوق های نامتعارف و میلیونی برخورد قاطع شود و نقش مجلس و قوه قضاییه به ویژه بازوهای اجرایی این دو قوه یعنی دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی کل کشور برای اجرا و اعمال قانون بسیار حیاتی است. قوه قضاییه به عنوان قوه غضبیه نظام با تبحری که در قضات خود دارد باید به پرونده حقوق های میلیونی ورود کند و متناسب با میزام جرم و تخلف، حکم افراد برکنار شده را صادر و به اجرا درآورد.

  دبیر کمیسیون اصل 90 قانون اساسی «تشخیص» مال اندوزان از بیت المال و ثروت اندوزان از کسب و کار را مورد تاکید قرار داد و افزود: وقتی صحبت از برخورد انقلابی و قطعیت در آن می شود باید بسیار دقت و توجه کرد که این مسئله به افراد و خانواده های ثروتمندی که از راه کار و تلاش و زحمت کسب و پیشه ای راه انداخته اند تعمیم داده نشود، بلکه منظورم از برخورد قاطع با مدیران، کارگزاران و کارکنانی است که از طریق رانت، ویژه خواری، رابطه های نامتعارف در ارکان و دستگاه های نظام برای خود ثروت و زندگی تجملاتی راه انداخته، است.

  داداشی متذکر شد: جمهوری اسلامی ایرانی از نظر ایدئولوژیک با مالکیت حقیقی و شخصی افراد مشکلی ندارد اما با روحیه اشرافی گری که از ناحیه رانت و سوء استفاده و خیانت در امانت حاصل شده باشد به شدت مخالف است.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
55