جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 186020
  تاریخ انتشار : 19 تیر 1395 9:7
  تعداد بازدید : 712

  انتقاد عفو بین الملل از آمریکا، عربستان، ترکیه و قطر به دلیل حمایت از تکفیری ها در سوریه

  سازمان عفو بین الملل با متهم کردن گروه های تکفیری در سوریه به جنایات جنگی، از عربستان، قطر، ترکیه و آمریکا به دلیل حمایت از این گروه ها انتقاد کرد.

  به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان عفو بین الملل روز سه شنبه با انتشار گزارشی گروه های تکفیری و تروریستی در سوریه، شامل جبهه النصره، گروههای وابسته به القاعده، احرار الشام، گروه موسوم به نورالدین زینکی، جبهه شام و لشگر 16 را به جنایات جنگی متهم و تاکید کرد: این گروه ها موج وحشتناک آدم ربایی، شکنجه و کشتارهای شتابزده به راه انداخته اند.

  در این گزارش آمده است: گروه های معارض نامبرده، وکلا، خبرنگاران، کودکان و افراد دیگر را به دلیل انتقاد از آن ها که به نظرشان جرمی غیر اخلاقی است و در اقلیت هستند، بازداشت کرده و مورد شکنجه قرار داده اند.

  فیلیپ لاتر، سرپرست بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین الملل گفت: غیر نظامیان زیادی در ترس ربوده شدن توسط این گروه ها زندگی می کنند. این روزها در حلب و ادلب گروه های مسلح به راحتی و آزادانه مرتکب جنایات جنگی و دیگر موارد نقض حقوق بین الملل در عین مصونیت می شوند.

  عفو بین الملل گزارش خود را پس از بررسی وضعیت کنونی سوریه و گفت وگو درباره 24 مورد آدم ربایی توسط گروه های مخالف سوری که با دولت در حال جنگ هستند، در سال های بین 2012 تا 2016 و چند پرونده شکنجه منتشر کرده است.

  بر اساس این گزارش، گروه های اسلامگرای تندرو و تکفیری دادگاه های خود سرانه برگزار می کنند که در آن ها بیش تر جرایم با اعدام مجازات می شود. عفو بین الملل هم چنین موارد متعددی از شکنجه توسط جبهه النصره و متحدانش در ادلب و دیگر موارد نقض حقوق بشر به ثبت رسانده است.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، جنگ داخلی در سوریه از مارس 2011 آغاز شده و تاکنون ادامه داشته است و بیش از 280 هزار کشته به جای گذاشته است.

  گروه های بین المللی مدافع حقوق بشر تاکنون بارها مخالفان دولت سوریه را به انجام حملات غیر هدفمند، شکنجه و بازداشت های غیرقانونی متهم کرده اند.

  عفو بین الملل در ادامه از قدرت های جهانی خواست تا گروه های مسلح را برای پایان دادن به این موارد خشونت و پایبندی به قوانین جنگ تحت فشار قرار دهند. این سازمان هم چنین تاکید کرد این در حالی است که گروه های تکفیری هم چنان از حمایت دولت هایی هم چون قطر، عربستان سعودی، ترکیه و آمریکا برخوردارند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
60