جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185901
  تاریخ انتشار : 14 تیر 1395 16:3
  تعداد بازدید : 492

  در کمیسیون اجتماعی صورت گرفت؛

  رفع ایراد شورای نگهبان در لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل

  یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی با اشاره به بررسی ایرادات شورای نگهبان درباره لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل گفت: کمیسیون جهت تامین نظر شورای نگهبان مصوب کرد که سازمان بهزیستی، وزارتخانه های بهداشت و دادگستری متولی تعیین صلاحیت و شرایط این زنان شاغل باشند.

  روح الله بابایی در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه کمیسیون اجتماعی گفت: کمیسیون اجتماعی امروز دو مورد ایراد شورای نگهبان درمورد لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل را بررسی کرد.


  وی توضیح داد: لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل مربوط به زنان سرپرست خانوار، زنان دارای فرزند معلول و فرزند زیر شش سال است که ساعت کاری آن ها از ۴۴ ساعت به ۳۶ ساعت کاهش پیدا کند.

  این عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی توضیح داد: ایراد شورای نگهبان ناظر بر این بود که کدام مرجع ذی صلاح شرایط زنان شاغل مشمول این قانون را تعیین کنند که بر این اساس کمیسیون بهداشت مقرر کرد سازمان بهزیستی و وزارتخانه های بهداشت و دادگستری به عنوان مرجع ذی صلاح تعیین شوند به طوری که سازمان بهزیستی شرایط زنان شاغل دارای فرزند معلول، وزارت بهداشت شرایط زنان دارای بیماری های صعب العلاج و وزارت دادگستری شرایط زنان شاغل سرپرست خانوار و دارای فرزند زیر شش سال را تائید می کنند که با تائید این مراجع این زنان مشمول این قانون خواهند شد.

  بابایی هم چنین گفت: ایراد دیگر شورای نگهبان در مورد بخشی از این لایحه است که درآن زنان شاغل در بخش خصوصی را شامل شده و این موضوع بار مالی را به دنبال خواهد داشت چون بخش خصوصی زیربار کاهش ساعت نمی رود به همین دلیل دولت برای کاهش معضلات جامعه ملزم شد که از تاریخ لازم اجرا شده این قانون در بودجه سال آینده آن اعتبارات لازم برای مشمول شدن این بخش از زنان شاغل در بخش خصوصی را در نظر گیرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
39